Uszkodzona posadzka nie tylko utrudnia wykonywanie codziennych obowiązków, ale też zagraża bezpieczeństwu pracy. Co to jest uszkodzenie posadzki, jakie są uszkodzenia posadzek przemysłowych i w jaki sposób najczęściej dochodzi do powstawania uszkodzeń?

Więcej >

Impregnacja posadzek przemysłowych to rozwiązanie, które znacząco zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania obiektu. W dzisiejszym wpisie skupimy się na tym, co to jest impregnacja posadzek przemysłowych i w jakim celu się ją wykonuje.

Więcej >

Przerwa dylatacyjna to celowo utworzona szczelina, której rolą jest oddzielanie różnych elementów budynku. Dzięki dylatacji budynek jest równomiernie obciążony, co sprawia, że maleje ryzyko powstawania przeciążeń, pęknięć i odkształceń. Właśnie w taki sposób działają dylatacje. Kiedy się stosuje przerwy dylatacyjne? Ich zastosowanie jest niezbędne na wielu etapach budowy i wykańczania budynku, np. podczas wykonywania posadzki czy stawiania ścian. Dylatacje wykonuje się najczęściej ze styropianu lub sznura dylatacyjnego.

Więcej >