<< Powrót

Jaki jest cel impregnacji posadzek przemysłowych?

Impregnacja posadzek przemysłowych to rozwiązanie, które znacząco zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania obiektu. W dzisiejszym wpisie skupimy się na tym, co to jest impregnacja posadzek przemysłowych i w jakim celu się ją wykonuje.

Co to jest impregnacja posadzek przemysłowych?

Impregnacja posadzek przemysłowych jest rozwiązaniem stosowanym w obiektach, w których mamy do czynienia z dużym natężeniem ruchu lub korzystaniem z ciężkiego sprzętu. Przeciążenia nie są jednak jedynym wskazaniem do wykonania impregnacji – to rozwiązanie stosowane jest również tam, gdzie posadzka narażona jest na zanieczyszczenia, wilgoć oraz częsty kontakt z chemikaliami. Wszystkie te czynniki wpływają na szybsze zużycie posadzki i obniżają bezpieczeństwo pracy.

Zaimpregnowana posadzka przemysłowa zyskuje nowe właściwości:

  • nie pyli się i nie kurzy,    
       
  • jest łatwiejsza w czyszczeniu,
       
  • jest bardziej odporna na zanieczyszczenia, uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i codzienną eksploatację. Impregnacja wzmacnia również strukturę powierzchni i sprawia, że posadzka prezentuje się estetycznie przez długi czas.

Jaki impregnat do posadzek przemysłowych?

Impregnat to preparat przeznaczony do uszczelniania i wzmacniania powierzchni, który zapewnia walory estetyczne i niweluje problemy z zanieczyszczeniami,pyleniem czy wilgocią. Jaki impregnat do posadzek przemysłowych będzie najlepszy? Wszystko zależy od stanu i wieku posadzki. Impregnacji można bowiempoddać zarówno posadzkę świeżo położoną, jak i użytkowaną. Od zastosowanego preparatu zależy również to, ile kosztuje impregnacja posadzek przemysłowych.

  • Impregnat do posadzki świeżej – jego celem jest utworzenie cienkiej warstwy na powierzchni posadzki, która spowalnia parowanie wody w procesie wiązania  betonu.
  • Impregnat do posadzki poddawanej renowacji – najczęściej stosuje się impregnaty krzemianowo-litowe lub litowo-polimerowe, które wypełniają pory i uszczelniają strukturę posadzki.

Wiesz już, czym jest impregnacja posadzek przemysłowych. Jak wykonać impregnację? Najlepiej powierzyć to zadanie Clean Factor – doświadczonej firmie, która specjalizuje się w czyszczeniu i impregnacji posadzek. Przed impregnacją dokładnie oczyścimy i przygotujemy podłoże oraz starannie dobierzemy impregnaty do rodzaju posadzki i specyfiki pracy.